BLUEDOORİNG SİYAH copy

SERBEST DALIŞ MALZEMELERİ

Serbest dalış hobi amaçlı yapılacağı gibi spor ve profesyonel anlamada da yapılabilecek bir spordur.Kendi seviyenize göre ekipman edine bilir,yada okulumuzdan kiralayarak bu sporu yapmaya karar verdiğinizde kendinize özel ekipmanlar alabilirsiniz.

MASKE VE ŞNORKEL
Maske su altı dünyasını görmemizi ve kendimizi orada daha rahat hissetmemizi sağlayan bir ekipmandır.Maske seçiminde dalınacak derinliğin,kullanım tarzının çok önemi vardır ve yanlış seçim tekniğinizin bozulması hatta sakatlığa bile sebeb olabilir.Doğru maske seçimi ve kullanımı için profesyonel bir eğitim almanızı öneririm.Şnorkel ise başınızı sudan çıkarmanıza gerek kalmadan yüzeyde nefes almanızı sağlar şnorkelin kullanımı rahat olmalı ve kolayca nefes almanıza izin vermelidir.
IMG_0248
IMG_0256
SERBEST DALIŞ ELBİSESİ
Serbest dalış sporunu konforlu hale getiren ekipmanlarından diğeride dalış elbisesidir.Elbise seçiminde su ısısı, dalınacak derinlikler ve dalış tarzınızı göz önüne alarak doğru seçimi yapmanız büyük önem taşır. Rahat ve doğru seçilmiş bir elbise performansınızı direk etkiler.
SERBEST DALIŞ PALETLERİ
Serbest dalış paletleri yüzme paletlerinden daha uzun ve daha esnektir.Farklı malzemelerden yapılmış ürünler mevcuttur ,palet seçiminizde kilonuz ,dalacağımız derinlik ,serbest dalış sporunun neresinde olduğunuz ve hedefleriniz gibi kriterler değerlendirilerek karar verilmeli ve her malzemede olduğu gibi paletlerde de doğru ürün seçimi çok önemlidir.
IMG_0255
IMG_0250
AĞIRLIK SİSTEMİ
Serbest dalışta ağırlık kullanımı , yüzeyde pozitif yüzerlilikte , derinleştikçe nötr yüzerliliğe geçmenizi sağlayacak ağırlık eklenip çıkartılabilir bir sistemde olmalıdır. Burda dikkat etmeniz gereken önemli konular adet ağılıkların kilogram değerleri , kullandığınız kemerin malzemesidir.
DALIŞ BİLGİSAYARI
Dalış bilgisayarı güvenlik açısından büyük önem taşır. Daldığınız derinliği , o anki su ısısını , ne kadar süre nefes tuttuğumuzu ve yüzeyde ne kadar nefeslendiğiniz gibi bilgileri size sunar. Sizde bu bilgileri değerlendirip güvenli dalış haritanızı oluşturursunuz. Metre alarm sistemi ile dalış planlar ve gelişiminizi takip edersiniz.
IMG_0253
OKULUMUZ VE EKİPMAN SEÇENEĞİ
İsterseniz bir çok ekipmanı okulumuzdan kiralayabilir ,test edebilir ve satın alabilirsiniz.Çeşitli markalar ile olan iş birlikteliklerimizden faydalanabilirsiniz.
Call Now Button